Shop
AGT BELLA NEO RANGE Akasya
AGT BELLA NEO RANGE Anemon
AGT BELLA NEO RANGE Begonia
New Bella NEO laminate flooring comes in a range of exquisite designs in colours named after the flora that inspired its appeal. Bella NEO has been re-engineered with a VIVA surface treatment and new planks size. Lauded as a budget friendly innovation for homeowners that love the look of wood laminate floors.
AGT BELLA NEO RANGE Defne
AGT BELLA NEO RANGE Frezya
AGT BELLA NEO RANGE Gardenia
AGT BELLA NEO RANGE Sardunya
AGT BELLA NEO RANGE Vegas
AGT NATURA LINE Gala Oak
AGT NATURA LINE Rhodes
AGT NATURA LINE Salda Oak
AGT NATURA LINE Volga
Bitumen Mastic
Bituminous Aluminium paint
CARPORT CURE
DRIPSTOP
DRIPSTOP FIBRE
Dulux Galvanised Iron Primer
Dulux Gloss Enamel
Dulux Luxurious Silk Tinted
Dulux QuickDry Enamel
Dulux Trade 100 Low Sheen
Dulux Trade 65 Matt
Dulux Trade 70 Midsheen
Dulux Trade Hichem Epoxy Enamel
Dulux Trade Pearlglo Polyurethane Non-Drip Enamel
DULUX TRADE TUFFCOTE WATER-BASED EPOXY ENAMEL
Dulux Trade Wallclad
Dulux Trade Weathershield Smooth
Fix a Leak
HYPERCRETE
Liquid Plastic
One Shot
PLASTER PAL
SLURRY SEAL
Solvent based Acrylic to bitumen primer
TDS – Thermoflex 3000 – 4000
TDS – Thermoflex Primer
WONDER FILL
Woodgard Exterior Rubbol
Woodgard Exterior Timbapreservative
230v 10W LED SMD Sudsy Pendant
| Product Code: | K-LED-5908/5 |
| Product Name: | 230v 10W LED SMD Sudsy Pendant |
| Colour: | Electroplated Gold with Clear Glass |
| Specifications: | Non Dimmable |
| Kelvin/Lumin: | Warm White: 3000K / 960lm |
| Measurement in cm: | Height: 220 Diameter: 55 Glass: Diameter: 8/12/15/30 cm |
| Lamps: | SMD LEDs |
| Wattage: | 230v 10W (2 x 5W) |
| IP Rating: | IP20 |
230v 40W E14 Swarovski Crystal Chandelier with Violet Silk Shades
230v 40W G9 Swarovski Crystal Chandelier
230v 60W E27 Chic Flush Wall Light
230v 60W E27 Chic Bracket Wall Light
230v 60W E27 Chic Bracket Wall Light
230v 60W E27 Chic Bracket Wall Light
230v 60W E27 Chic Bracket Wall Light
230v 40W E27 Chic Bracket Wall Light
230v 60W E27 Chic Flush Wall Light
230v 60W E27 Chic Flush Wall Light
230v 18W E27 Stainless Steel Garden Slant Wall Light
| Product Code: | H-52-NS (1 IN STOCK) |
| Product Name: | 230v 18W E27 Stainless Steel Garden Slant Wall Light |
| Fitting Colour:: | Stainless Steel with Opal White PC Diffuser |
| Specifications: | 304 Stainless Steel |
| Measurement in cm:: | Height: 40 Diameter: 8 Depth: 18 |
| Lamps:: | 1 x E27 |
| Wattage:: | 230v 18W |
| IP Rating:: | IP54 |
230v 65W LED SMD Piano Pendant
230v 12W LED SMD Ceiling Fitting Conversion Board
230v 18W LED SMD Ceiling Fitting Conversion Board
230v 24W LED SMD Ceiling Fitting Conversion Board
LED 20W Security Day Night and Sensor Wall Lamp
LED 10W Security Day Night and Sensor Wall Lamp
230v 40W E14 Glass Links Chandelier
230v 27W LED SMD White Ceiling Fitting
| Product Code: | KLC-LED338WH/NW or KLC-LED338WH/WW |
| Product Name: | 230v 27W LED SMD White Ceiling Fitting |
| COLOUR: | White |
| SPECIFICATIONS: | Dimmable |
| KELVIN / LUMEN: | Natural White: 4000K 1620lm Or Warm White: 3000K 1620lm |
| MEASUREMENTS IN CM: | Height: 13 Diameter: 45 |
| Lamps: | SMD LEDs |
| Wattage: | 230v 27W |
| IP Rating: | IP20 |
230v 27W LED SMD Brushed Coffee Ceiling Fitting,
| Product Code: | KLC-LED338BC/NW or KLC-LED338BC/WW |
| Product Name: | 230v 27W LED SMD Brushed Coffee Ceiling Fitting, |
| COLOUR: | Brushed Coffee |
| SPECIFICATIONS: | Dimmable |
| KELVIN / LUMEN: | Natural White: 4000K 1620lm Or Warm White: 3000K 1620lm |
| MEASUREMENTS IN CM: | Height: 13 Diameter: 45 |
| LAMPS: | SMD LEDs |
| WATTAGE: | 230v 27W |
| IP RATING: | IP20 |
230v 3.6W LED Strip Light Small Disc Ceiling Light
230v 40W E27 Bamboo Pendant
230v 40W E27 Bamboo Pendant
230v 40W E27 Rattan Pendant
230v 40W E27 Bamboo Pendant
230v 40W E27 Bamboo Pendant
230v 40W E27 Bamboo Pendant
230v 30W LED COB White Spot Light Adjustable Beam for 3 Wire Track
| Product Code: | P-530/WH |
| Product Name: | 230v 30W LED COB White Spot Light Adjustable Beam for 3 Wire Track |
| Colour: | White |
| Specifications: | Reflector Zoom Angle 15 to 60 Degrees |
| Kelvin / Lumen: | Natural White: 4000K / 3000lm |
| Measurement in cm: | Spot Light: Height: 16 Length: 15.5 Diameter: 9.5 |
| Lamps: | 1 x 30W COB LED |
| Wattage: | 230v 30W |
| IP Rating: | IP20 |
12v 50W G5.3 L.V. Spot Light with Vertical Transformer for 2 Wire Track
230v 40W E27 Grid Rectangular Outdoor Wall Light
230v 15W LED SMD Coastal White Large Oval Bulkhead
| Product Code: | MB-001/15 |
| Product Name: | 230v 15W LED SMD White Large Oval Bulkhead |
| Colour: | White with Opal White PC Cover |
| Specifications: | Non Dimmable Polycarbonate |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6500K / 850lm |
| Measurement in cm: | Height: 10.4 Width: 23 Depth: 4.3 |
| Lamps: | 72 x 0.208W SMD LEDs |
| Wattage: | 230v 15W |
| IP Rating: | IP44 |
230v 10W LED SMD Coastal White Oval Bulkhead
| Product Code: | MB-001/10 |
| Product Name: | 230v 10W LED SMD White Oval Bulkhead |
| Colour: | White with Opal White PC Cover |
| Specifications: | Non Dimmable Polycarbonate |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6500K / 550lm |
| Measurement in cm: | Height: 9.8 Width: 19.8 Depth: 4.3 |
| Lamps: | 48 x 0.208W SMD LEDs |
| Wattage: | 230v 10W |
| IP Rating: | IP44 |
230v 18W LED SMD Round Mini Panel Light
| Product Code: | LED-18-D/CW or LED-18-D/WW |
| Product Name: | 230v 18W LED SMD Round Mini Panel Light |
| Colour: | White |
| Specifications : | Dimmable with built-in driver |
| Kelvin / Lumen : | Cool White: 6000K / 1400lm Warm White: 3000K / 1300lm |
| Measurement in cm: | Height: 1.5 Diameter: 23 |
| Lamps: | 18W SMD LED |
| Wattage: | 230v 18W |
| IP Rating: | IP20 |
