230v 27W LED SMD White Ceiling Fitting
| Product Code: | KLC-LED338WH/NW or KLC-LED338WH/WW |
| Product Name: | 230v 27W LED SMD White Ceiling Fitting |
| COLOUR: | White |
| SPECIFICATIONS: | Dimmable |
| KELVIN / LUMEN: | Natural White: 4000K 1620lm
Or Warm White: 3000K 1620lm |
| MEASUREMENTS IN CM: | Height: 13
Diameter: 45 |
| Lamps: | SMD LEDs |
| Wattage: | 230v 27W |
| IP Rating: | IP20 |
SKU:
KLC-LED338WH/NW or KLC-LED338WH/WW (DIMMABLE)
Categories: LED CCT, DIMMABLE, 3 ILLUMINATION SETTINGS AND NON DIMMABLE CEILING FITTINGS, lighting
Related products
25W Power Supply for LED Strip Light
35W Power Supply for LED Strip Light
230v 8W LED SMD 56cm Picture Light
Single Remote RGB Controller
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Natural White
| Product Code: | YM-100-24V/NW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Natural White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin/Lumen: | Natural White: 4000K / 2000lm per meter |
| Measurement in cm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
10W LED Non-Dimmable Driver
60VA Electronic Transformer
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Cool White
| Product Code: | YM-100-24V/CW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 2000lm per meter |
| Measurement in cm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |

