230v 10W LED SMD Coastal White Oval Bulkhead
| Product Code: | MB-001/10 |
| Product Name: | 230v 10W LED SMD White Oval Bulkhead |
| Colour: | White with Opal White PC Cover |
| Specifications: | Non Dimmable
Polycarbonate |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6500K / 550lm |
| Measurement in cm: | Height: 9.8
Width: 19.8 Depth: 4.3 |
| Lamps: | 48 x 0.208W SMD LEDs |
| Wattage: | 230v 10W |
| IP Rating: | IP44 |
SKU:
MB-001/10
Categories: Coastal Outdoor Lights LED, E27 & GU10, lighting, Outdoor Bulkheads LED + E27
Related products
230v 18W Colour Changing Waterproof LED fitting
35W Power Supply for LED Strip Light
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Natural White
| Product Code: | YM-100-24V/NW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Natural White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin/Lumen: | Natural White: 4000K / 2000lm per meter |
| Measurement in cm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-3528-240S/WW |
| Product Name: | 12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 2000lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |

