230v 4W LED SMD Square Small Surface Mounted Step Light
| Product Code: | R-LED-2601 |
| Product Name: | 230v 4W LED SMD Square Small Surface Mounted Step Light |
| Colour: | Matt Black Frosted Glass |
| Specifications: | Non Dimmable
Die Cast Aluminium |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 100lm |
| Measurement in cm: | Height: 9
Width: 9 Depth: 5.3 |
| Lamps: | 15 x 0.266W SMD LEDs |
| Wattage: | 230v 4W |
| IP Rating: | IP54 |
SKU:
R-LED-2601
Categories: lighting, Outdoor LED Recessed and Surface Mounted Step Lights
Related products
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Components
230v 8W LED SMD 56cm Picture Light
Single Remote RGB Controller
80W Power Supply for LED Strip Light
24V 96W Dimmable Slimline LED Driver
120W Power Supply for LED Strip Light
35W Power Supply for LED Strip Light
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Natural White
| Product Code: | YM-100-24V/NW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Natural White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin/Lumen: | Natural White: 4000K / 2000lm per meter |
| Measurement in cm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |

