60VA Electronic Looping Transformer
| Product Code: | L-ETH-60.2 |
| Product Name: | 60VA Electronic Looping Transformer |
| Supply Voltage (V/Hz): | 220-240/50-60 |
| Supply Current (A): | 0.26 |
| Output Voltage (Vrms): | 11.6 |
| Load Range: | 20-60W |
| Casing Temp: | 80 deg C |
| Measurements in cm & Weight in grams: | Height: 2.5 Length: 10.6 Width: 4 Weight: 95g |
SKU:
L-ETH-60.2
Categories: LED Drivers, Power Supplies, Luxman Transformer & Accessories, lighting
Related products
230v 18W Colour Changing Waterproof LED fitting
10W Dimmable Driver
230v 8W LED SMD 56cm Picture Light
5W LED Non-Dimmable Driver
120W Power Supply for LED Strip Light
12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-3528-240S/WW |
| Product Name: | 12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 2000lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |

