230v 70w G12 Metal Halide White Tilt Round Recessed Down Light
| Product Code: | DG-S431BF/WH |
| Product Name: | 230v 70w G12 Metal Halide White Tilt Round Recessed Down Light |
| Colour: | White with Clear Glass |
| Specifications: | Control Gear and lamp not included |
| Measurement in cm: | Frame: Height: 16.5 Diameter: 18.8 Cut Out: Height: 16.5 Diameter: 17.2 |
| Lamps: | 1 x G12 |
| Wattage: | 230v 70W |
| IP Rating: | IP20 |
SKU:
DG-S431BF/WH
Categories: Down Lights Metal Halides, lighting
Reviews (0)
Related products
10W LED Non-Dimmable Driver
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Components
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Warm White
| Product Code: | YMW-3528-60/WW |
| Product Name: | 230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter , Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Silicone Covered Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 390lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 7 Width: 11 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 230v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP65 |
230v 8W LED SMD 56cm Picture Light
24V 60W Dimmable Slimline LED Driver
230v 18W Colour Changing Waterproof LED fitting
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Cool White
| Product Code: | YMW-3528-60/CW |
| Product Name: | 230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Silicone Covered Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 390lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 7 Width: 11 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 230v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP65 |


Reviews
There are no reviews yet.