230v 6W LED COB Black Small Slim Wall Light
| Product Code: | JB-LED-237S/BL |
| Product Name: | 230v 6W LED COB Black Small Slim Wall Light |
| Colour: | Matt Black with Frosted PC Diffuser |
| Specifications: | Non Dimmable Die Cast Aluminium |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 330lm |
| Measurements in cm: | Height: 10 Width: 11 Depth: 3 |
| Lamps: | 3W SMD LEDs UP 3W SMD LEDs DOWN |
| Wattage: | 230v 6W |
| IP Rating: | IP54 |
SKU:
JB-LED-237S/BL
Categories: lighting, Outdoor Lights LED
Related products
10W LED Non-Dimmable Driver
50W Power Supply for LED Strip Light
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Blue
10W Dimmable Driver
80W Power Supply for LED Strip Light
230v 8W LED SMD 56cm Picture Light
12v 4.8W 60 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Cool White
| Product Code: | YM-3528-60/CW |
| Product Name: | 12v 4.8W 60 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 565lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 8 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Cool White
| Product Code: | YM-3528-240S/CW |
| Product Name: | 12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 2000lm per meter |
| Measurement in cm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |

