230v 40W E27 Trio Pendant
| Product Code: | CA-KLCH-1125/3 |
| Product Name: | 230v 40W E27 Trio Pendant |
| Colour: | Black and Antique Brass |
| Crystal Colour: | Height: 75
Length: 100 |
| Measurement in cm: | Height: 80
Length: 100 Metal Shade: Height: 6 Diameter: 22 Base: Length: 47 Width: 3 |
| Lamps: | 3 x E27 |
| Wattage: | 230v 120W |
| IP Rating: | IP20 |
SKU:
CA-KLCH-1125/3
Categories: lighting, Modern Day Chandeliers and Pendants
You may also like…
230v 60W E27 Tall Rustic Metal Shade Wall and Reading Light
230v 60W E27 Short Rustic Metal Shade Wall and Reading Light
Related products
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Natural White
| Product Code: | YM-100-24V/NW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Natural White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin/Lumen: | Natural White: 4000K / 2000lm per meter |
| Measurement in cm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
10W Dimmable Driver
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Cool White
| Product Code: | YMW-3528-60/CW |
| Product Name: | 230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Silicone Covered Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 390lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 7 Width: 11 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 230v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP65 |
60VA Electronic Transformer
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-100-24V/WW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 2000lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |

