230v 40W E14 5 White Glass Arm Chandelier with Feather Trimmed Shades
| Product Code: | U-KLCH-5757-5/WH |
| Product Name: | 230v 40W E14 5 White Glass Arm Chandelier with Feather Trimmed Shades |
| Colour: | Shiny White Glass with K9 Clear Crystal |
| Measurement in cm: | Fitting Height: 58 + 67 Chain
Fitting Diameter: 90 |
| Lamps: | 5 x E14 |
| Wattage: | 230v 200W |
| IP Rating: | IP20 |
SKU:
U-KLCH-5757-5/WH
Categories: lighting, Modern Day Chandeliers and Pendants
You may also like…
230v 40W E14 White Glass Arm Wall Light
230v 40W E14 White Glass Arm Wall Light with Feather Trimmed Shades
Related products
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Natural White
| Product Code: | YM-100-24V/NW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Natural White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin/Lumen: | Natural White: 4000K / 2000lm per meter |
| Measurement in cm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Cool White
| Product Code: | YMW-3528-60/CW |
| Product Name: | 230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Silicone Covered Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 390lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 7 Width: 11 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 230v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP65 |

