230v 40W E14 4 Light Modern Luxury Ceiling Fitting
| Product Code: | T-KLCH-613/4 |
| Product Name: | 230v 40W E14 4 Light Modern Luxury Ceiling Fitting |
| Colour: | Satin Chrome with Oval Pleated Opal White Glasses |
| Measurement in cm: | Fitting: Height: 22 Diameter: 47 Glass Height: 13 Diameter: 14 Base: Diameter: 12 |
| Lamps: | 4 x E14 |
| Wattage: | 230v 160W |
| IP Rating: | IP20 |
SKU:
T-KLCH-613/4
Categories: Ceiling Fittings, lighting
Reviews (0)
Related products
120W Power Supply for LED Strip Light
80W Power Supply for LED Strip Light
24V 96W Dimmable Slimline LED Driver
35W Power Supply for LED Strip Light
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Cool White
| Product Code: | YMW-3528-60/CW |
| Product Name: | 230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Silicone Covered Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 390lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 7 Width: 11 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 230v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP65 |
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Natural White
| Product Code: | YM-100-24V/NW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Natural White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin/Lumen: | Natural White: 4000K / 2000lm per meter |
| Measurement in cm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
230v 18W Colour Changing Waterproof LED fitting
12v 4.8W 60 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-3528-60/WW |
| Product Name: | 12v 4.8W 60 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 565lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 8 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP20 |


Reviews
There are no reviews yet.