230v 3W COB LED Square Head Black Reading Light
| Product Code: | MB-003/BL |
| Product Name: | 230v 3W COB LED Square Head Black Reading Light |
| Colour: | Black |
| Specifications: | Non Dimmable |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 2700K / 240ml |
| Measurements in cm: | Base: Height: 14 Width: 3.5 Depth: 8 Head: Height: 12 Width: 3 Length: 3 |
| Lamps: | 1 x COB Osram LED |
| Wattage: | 230v 3W |
| IP Rating: | IP20 |
SKU:
MB-003/BL
Categories: lighting, Reading Wall Lights
Reviews (0)
Related products
24V 60W Dimmable Slimline LED Driver
24V 96W Dimmable Slimline LED Driver
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Warm White
| Product Code: | YMW-3528-60/WW |
| Product Name: | 230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter , Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Silicone Covered Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 390lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 7 Width: 11 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 230v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP65 |
230v 18W Colour Changing Waterproof LED fitting
80W Power Supply for LED Strip Light
25W Power Supply for LED Strip Light
120W Power Supply for LED Strip Light
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Cool White
| Product Code: | YMW-3528-60/CW |
| Product Name: | 230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Silicone Covered Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 390lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 7 Width: 11 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 230v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP65 |


Reviews
There are no reviews yet.