230v 1W LED SMD Square Small Recessed Step Light
| Product Code: | R-LED-601 |
| Product Name: | 230v 1W LED SMD Square Small Recessed Step Light |
| Colour: | Matt Black Frosted Glass |
| Specifications: | Non Dimmable Die Cast Aluminium |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 25lm |
| Measurement in cm: | Height: 9 Width: 9 Depth: 7.5 |
| Lamps: | 15 x 0.066W SMD LEDs |
| Wattage: | 230v 1W |
| IP Rating: | IP65 |
SKU:
R-LED-601
Categories: lighting, Outdoor LED Recessed and Surface Mounted Step Lights
Reviews (0)
Related products
Replacement COB LED Board Only 10W
12v 4.8W 60 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Cool White
| Product Code: | YM-3528-60/CW |
| Product Name: | 12v 4.8W 60 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 565lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 8 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP20 |


Reviews
There are no reviews yet.