230v 1W LED COB Anti Glare Star Light
| Product Code: | LED-02/NW or LED-02/WW |
| Product Name: | 230v 1W LED COB Anti Glare Star Light |
| Colour: | Shiny White |
| Specifications: | Beam Angle: 120 Degrees
Non Dimmable Including External IP65 Driver |
| Kelvin / Lumen: | Natural White: 4000K Lumen: 50lm
or Warm White: 3000K Lumen: 45lm |
| Measurement in cm: | Diameter: 2.4
Height: 5 Cut Out: 2 |
| Lamps: | 1 x 1W COB LED |
| Wattage: | 230v 1W |
| IP Rating: | IP44 |
SKU:
LED-02/NW or LED-02/WW
Categories: Bathroom And Mirror Lights, lighting
Related products
24V 96W Dimmable Slimline LED Driver
50W Power Supply for LED Strip Light
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Blue
80W Power Supply for LED Strip Light
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Warm White
| Product Code: | YMW-3528-60/WW |
| Product Name: | 230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter , Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Silicone Covered Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 390lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 7 Width: 11 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 230v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP65 |
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-100-24V/WW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 2000lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Cool White
| Product Code: | YMW-3528-60/CW |
| Product Name: | 230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Silicone Covered Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 390lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 7 Width: 11 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 230v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP65 |

