230v 1W LED COB Anti Glare Star Light
| Product Code: | LED-02/NW or LED-02/WW |
| Product Name: | 230v 1W LED COB Anti Glare Star Light |
| Colour: | Shiny White |
| Specifications: | Beam Angle: 120 Degrees
Non Dimmable Including External IP65 Driver |
| Kelvin / Lumen: | Natural White: 4000K Lumen: 50lm
or Warm White: 3000K Lumen: 45lm |
| Measurement in cm: | Diameter: 2.4
Height: 5 Cut Out: 2 |
| Lamps: | 1 x 1W COB LED |
| Wattage: | 230v 1W |
| IP Rating: | IP44 |
SKU:
LED-02/NW or LED-02/WW.
Categories: Down Lights LED, lighting
Related products
50W Power Supply for LED Strip Light
35W Power Supply for LED Strip Light
80W Power Supply for LED Strip Light
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Cool White
| Product Code: | YMW-3528-60/CW |
| Product Name: | 230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Silicone Covered Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 390lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 7 Width: 11 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 230v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP65 |
230v 18W Colour Changing Waterproof LED fitting
12v 4.8W 60 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-3528-60/WW |
| Product Name: | 12v 4.8W 60 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 565lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 8 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP20 |

