230v 18W LED SMD Round Mini Panel Light
| Product Code: | LED-18-D/CW or LED-18-D/WW |
| Product Name: | 230v 18W LED SMD Round Mini Panel Light |
| Colour: | White |
| Specifications : | Dimmable with built-in driver |
| Kelvin / Lumen : | Cool White: 6000K / 1400lm
Warm White: 3000K / 1300lm |
| Measurement in cm: | Height: 1.5
Diameter: 23 |
| Lamps: | 18W SMD LED |
| Wattage: | 230v 18W |
| IP Rating: | IP20 |
SKU:
LED-18-D/CW or LED-18-D/WW.
Categories: lighting, Surface Mounted 230V LED & GU10
Related products
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Cool White
| Product Code: | YMW-3528-60/CW |
| Product Name: | 230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Silicone Covered Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 390lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 7 Width: 11 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 230v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP65 |
24V 60W Dimmable Slimline LED Driver
230v 8W LED SMD 56cm Picture Light
35W Power Supply for LED Strip Light
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-100-24V/WW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 2000lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Natural White
| Product Code: | YM-100-24V/NW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Natural White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin/Lumen: | Natural White: 4000K / 2000lm per meter |
| Measurement in cm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
25W Power Supply for LED Strip Light
12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-3528-240S/WW |
| Product Name: | 12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 2000lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |

