230v 12W SMD LED Downlight, Dimmable, (Indirect Light)
| Product Code: | LED-1031-D12/CW or LED-1031-D12/WW |
| Product Name: | 230v 12W SMD LED Downlight, Dimmable, (Indirect Light) |
| Colour: | White |
| Specifications: | Dimmable Includes LED External Driver |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K Lumen: 650lm Warm White: 3000K Lumen: 600lm |
| Measurement in cm: | Diameter: 14.5 Height: 4.5 Cut Out: 13.5 |
| Lamps: | 12W LED SMD |
| Wattage: | 230v 12W |
| IP Rating: | IP20 |
SKU:
LED-1031-D12/CW or LED-1031-D12/WW
Categories: Down Lights LED, lighting
Reviews (0)
Related products
50W Power Supply for LED Strip Light
60VA Electronic Transformer
230v 8W LED SMD 56cm Picture Light
230v 8W LED SMD 56cm Picture Light
12v 4.8W 60 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-3528-60/WW |
| Product Name: | 12v 4.8W 60 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 565lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 8 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
5W LED Non-Dimmable Driver
Replacement COB LED Board Only 10W
12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-3528-240S/WW |
| Product Name: | 12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 2000lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |


Reviews
There are no reviews yet.