230v 1.6W Large Square LED Cobble Recessed Ground Light
| Product Code: | LED-Q05/W & LED-Q05/B |
| Product Name: | 230v 1.6W Large Square LED Cobble Recessed Ground Light |
| Colour: | Available in White and Blue Bulbs |
| Specifications: | Non Dimmable Clear Reinforced Glass |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6500K / lm Blue: |
| Measurement in cm: | Height: 6.5 Width: 15 Length: 15 |
| Lamps: | 25 x 0.064W LEDs |
| Wattage: | 230v 1 6W |
| IP Rating: | IP65 |
SKU:
LED-Q05/W & LED-Q05/B
Categories: lighting, Outdoor LED Recessed and Surface Mounted Step Lights
Reviews (0)
Related products
12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-3528-240S/WW |
| Product Name: | 12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 2000lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
Replacement COB LED Board Only 10W
60VA Electronic Looping Transformer
5W LED Non-Dimmable Driver
230v 8W LED SMD 56cm Picture Light
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-100-24V/WW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 2000lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
35W Power Supply for LED Strip Light
12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Cool White
| Product Code: | YM-3528-240S/CW |
| Product Name: | 12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 2000lm per meter |
| Measurement in cm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |


Reviews
There are no reviews yet.