12v 300W G53 Par 56 Halogen bulb
| Product Code: | D-30012 |
| Product Name: | 12v 300W G53 Par 56 Halogen bulb |
| Colour: | Patterned Glass Cover |
| Specifications: | Par 56 Under Water |
| Measurement in cm: | Height: 10 Diameter: 18 |
| Lifespan: | 3000 hours |
| Wattage: | 12v 300W |
| IP Rating: | IP67 |
SKU:
D-30012
Categories: Duralamp Collection, lighting
Reviews (0)
Related products
60VA Electronic Transformer
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Cool White
| Product Code: | YMW-3528-60/CW |
| Product Name: | 230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Silicone Covered Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 390lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 7 Width: 11 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 230v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP65 |
24V 96W Dimmable Slimline LED Driver
10W LED Non-Dimmable Driver
12v 4.8W 60 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Cool White
| Product Code: | YM-3528-60/CW |
| Product Name: | 12v 4.8W 60 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 565lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 8 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP20 |


Reviews
There are no reviews yet.