12v 1.6W White or Blue LED Cube and Star Mini Wall Light
| Product Code: | LED-CUBE/2BL or LED-CUBE/2WH LED-STAR/2BL or LED-STAR/2WH |
| Product Name: | 12v 1.6W White or Blue LED Cube and Star Mini Wall Light |
| Colour: | Silver |
| Specifications: | Non Dimmable LED Driver required (CREE-MR16/DRIVE) |
| Kelvin / Lumen: | Blue / 90lm Natural White: 4000K / 90lm |
| Measurement in cm: | Cube: Length: 4.5 Width: 4.5 Depth: 1.5 Star: Depth: 1.5 Diameter: 4.5 |
| Lamps: | 2 x 0.8W LED |
| Wattage: | 12v 1.6W |
| IP Rating: | IP20 |
SKU:
LED-CUBE/2BL or LED-CUBE/2WH LED-STAR/2BL or LED-STAR/2WH
Categories: LED Pendants, lighting
Reviews (0)
Related products
24V 60W Dimmable Slimline LED Driver
80W Power Supply for LED Strip Light
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-100-24V/WW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 2000lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
60VA Electronic Transformer
230v 8W LED SMD 56cm Picture Light
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Warm White
| Product Code: | YMW-3528-60/WW |
| Product Name: | 230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter , Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Silicone Covered Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 390lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 7 Width: 11 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 230v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP65 |


Reviews
There are no reviews yet.