Aluminium Profile with High Acrylic Opal White Cover
| Product Code: | AP-2119/C |
| Product Name: | Aluminium Profile with High Acrylic Opal White Cover
Imported in 3 meter lengths, available in custom sizing. Charged per meter. |
| Measurement in cm: | Outside Width:
Outside Height: Inside Width: Outside Width: |
SKU:
AP-2119/C
Categories: LED Aluminium Profiles, lighting
Related products
80W Power Supply for LED Strip Light
Replacement COB LED Board Only 10W
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Blue
120W Power Supply for LED Strip Light
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-100-24V/WW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 2000lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
10W LED Non-Dimmable Driver
12v 4.8W 60 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-3528-60/WW |
| Product Name: | 12v 4.8W 60 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 565lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 8 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP20 |

