240V 4.3W E14 LED SMD Crystal Bulb, Dimmable
| Product Code: | CA-CRYS-4W-D-CW or CA-CRYS-4W-D-WW |
| Product Name: | 240V 4.3W E14 LED SMD Crystal Bulb, Dimmable |
| Crystal Colour:: | Clear K9 Crystal |
| Specifications: | Colour Temperature:
Cool White: 6000K Lumen: 400lm or Colour Temperature: Warm White: 2700K Lumen: 400lm Dimmable |
| Measurements in cm:: | Length: 9.5
Diameter: 4 |
| Lifespan: | 10000 hours |
| Wattage: | 240v 4.3W SMD LED |
| IP Rating: | IP20 |
SKU:
CA-CRYS-4W-D-CW or CA-CRYS-4W-D-WW
Categories: LED & Decorative Bulbs, lighting
Related products
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Components
25W Power Supply for LED Strip Light
12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Cool White
| Product Code: | YM-3528-240S/CW |
| Product Name: | 12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 2000lm per meter |
| Measurement in cm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
120W Power Supply for LED Strip Light
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Warm White
| Product Code: | YMW-3528-60/WW |
| Product Name: | 230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter , Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Silicone Covered Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 390lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 7 Width: 11 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 230v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP65 |

