230v G5.3 50W MR16 Three Adjustable Yellow Colour Glass Spot Lights on Satin Bar
| Product Code: | MG-SPECTRUM/3B |
| Product Name: | 230v G5.3 50W MR16 Three Adjustable Yellow Colour Glass Spot Lights on Satin Bar |
| Colour: | Satin with Red Blue Clear or Yellow Glass |
| Measurement in cm: | Height: 12.3 to 17.3 Length 54.5 Width: 7.7 |
| Lamps: | 2 x 12v 50W G5.3 MR16 |
| Wattage: | 230v 150W |
| IP Rating: | IP20 |
SKU:
MG-SPECTRUM/3B
Categories: lighting, Spot Lights GU10 & G9 230V High Voltage & 12V Low Voltage
Related products
24V 60W Dimmable Slimline LED Driver
24V 96W Dimmable Slimline LED Driver
230v 18W Colour Changing Waterproof LED fitting
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Blue
Single Remote RGB Controller
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-100-24V/WW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 2000lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
Replacement COB LED Board Only 10W
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Warm White
| Product Code: | YMW-3528-60/WW |
| Product Name: | 230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter , Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Silicone Covered Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 390lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 7 Width: 11 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 230v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP65 |

