230v 70W R7S Metal Halide Silver Tilt Recessed Flood Light
| Product Code: | DG-S318F/SL |
| Product Name: | 230v 70W R7S Metal Halide Silver Tilt Recessed Flood Light |
| Colour: | Silver with Clear Glass |
| Specifications: | Control Gear and lamp not included |
| Measurement in cm: | Frame: Height: 14.5 Length: 25.5 Width: 17.5 Cut Out: Height: 14.5 Length: 24.2 Width: 16 |
| Lamps: | 1 x R7S |
| Wattage: | 230v 70W |
| IP Rating: | IP20 |
SKU:
DG-S318F/SL
Categories: Down Lights Metal Halides, lighting
Reviews (0)
Related products
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Cool White
| Product Code: | YM-100-24V/CW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 2000lm per meter |
| Measurement in cm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
25W Power Supply for LED Strip Light
60VA Electronic Looping Transformer
12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-3528-240S/WW |
| Product Name: | 12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 2000lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
120W Power Supply for LED Strip Light
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Components
5W LED Non-Dimmable Driver
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-100-24V/WW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 2000lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |


Reviews
There are no reviews yet.