230v 42W LED SMD Medium Luxury Round K9 Crystals Ceiling Fitting
| Product Code: | KLC-LED465/60 OR KLC-LED465/60WW |
| Product Name: | 230v 42W LED SMD Medium Luxury Round K9 Crystals Ceiling Fitting |
| Colour: | Chrome |
| Specifications: | Clear K9 Crystals Non Dimmable |
| Kelvin / Lumen: | Natural White: 4000K / 21840lm Or Warm White: 3000K / 21840lm |
| Measurement in cm: | Height: 22 Diameter: 60 Weight in Kg: 25 |
| Lamps: | SMD LEDs |
| Wattage: | 230v 42W |
| IP Rating: | IP20 |
SKU:
KLC-LED465/60 OR KLC-LED465/60WW (NON DIMMABLE)
Categories: LED CCT, DIMMABLE, 3 ILLUMINATION SETTINGS AND NON DIMMABLE CEILING FITTINGS, lighting
Related products
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Natural White
| Product Code: | YM-100-24V/NW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Natural White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin/Lumen: | Natural White: 4000K / 2000lm per meter |
| Measurement in cm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
12v 4.8W 60 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Cool White
| Product Code: | YM-3528-60/CW |
| Product Name: | 12v 4.8W 60 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 565lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 8 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
35W Power Supply for LED Strip Light
50W Power Supply for LED Strip Light
Single Remote RGB Controller
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-100-24V/WW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 2000lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |

