230v 40W E14 Medium 8 White Arm Crystal Chandelier
| Product Code: | KLCH-8061/8 |
| Product Name: | 230v 40W E14 Medium 8 White Arm Crystal Chandelier |
| Colour: | White Glass |
| Specifications: | Clear K9 Crystals |
| Measurement in cm: | Height: 62 + 80 Chain
Diameter: 73 |
| Weight in kg: | 20 |
| Lamps: | 8 X E14 |
| Wattage: | 230v 320W |
| IP Rating: | IP20 |
SKU:
KLCH-8061/8
Categories: Crystal Chandeliers, lighting
You may also like…
230v 40W E14 2 Arm White Glass and Crystal Wall Light
230v 40W E14 1 Arm White Glass and Crystal Wall Light
Related products
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Blue
12v 4.8W 60 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Cool White
| Product Code: | YM-3528-60/CW |
| Product Name: | 12v 4.8W 60 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 565lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 8 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
230v 18W Colour Changing Waterproof LED fitting
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Cool White
| Product Code: | YMW-3528-60/CW |
| Product Name: | 230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Silicone Covered Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 390lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 7 Width: 11 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 230v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP65 |

