230v 10W LED SMD C Type Bulkhead
| Product Code: | JB-LED-6120/C |
| Product Name: | 230v 10W LED SMD C Type Bulkhead |
| Colour: | Matt Black with Opal White PC Cover |
| Specifications: | Non Dimmable Die Cast Aluminium |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 830lm |
| Measurements in cm: | Height: 20 Width: 16 Depth: 5.5 |
| Lamps: | 72 x 0.1388W SMD LEDs |
| Wattage: | 230v 10W |
| IP Rating: | IP65 |
SKU:
JB-LED-6120/C
Categories: lighting, Outdoor Bulkheads LED + E27
Related products
Single Remote RGB Controller
60VA Electronic Transformer
230v 18W Colour Changing Waterproof LED fitting
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Blue
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-100-24V/WW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 2000lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |

