120W Power Supply for LED Strip Light
| Product Code: | K-120W-DC12V |
| Product Name: | 120W Power Supply for LED Strip Light |
| Input: | 220-240v |
| Output: | DC12v |
| Amperage: | 10A |
| Measurement in cm: | Height: 4 Length: 20 Width: 10 |
| Wattage: | 120W |
| IP Rating: | IP20 |
SKU:
K-120W-DC12V.
Categories: LED Drivers, Power Supplies, Luxman Transformer & Accessories, lighting
Related products
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Natural White
| Product Code: | YM-100-24V/NW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Natural White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin/Lumen: | Natural White: 4000K / 2000lm per meter |
| Measurement in cm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Cool White
| Product Code: | YMW-3528-60/CW |
| Product Name: | 230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Silicone Covered Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 390lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 7 Width: 11 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 230v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP65 |
230v 8W LED SMD 56cm Picture Light
80W Power Supply for LED Strip Light
25W Power Supply for LED Strip Light
60VA Electronic Looping Transformer
24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-100-24V/WW |
| Product Name: | 24v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 2000lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 24v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |

