Complete 1 meter Aluminium Pendant with High Polycarbonate Cover including 12v 16W LED Strip Light
| Product Code: | AP-2119/C-PEN/A |
| Product Name: | Complete 1 meter Aluminium Pendant with High Polycarbonate Cover including 12v 16W LED Strip Light |
| Colour: | Aluminium with Opal White Polycarbonate cover |
| Specifications: | Non Dimmable Complete 1m Aluminium Profile and Polycarbonate High Cover Supply With: 2 x 1.4m Suspension Cables 1 x 1.5m Electrical Cable 1 x 1m YM-3528-240S LED Flexi Strip 1 x DC12v 25W Power Supply |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 2000lm Or Warm White: 3000K / 2000lm |
| Measurement in cm: | Fitting: Length 100 Length can be up to 300 Height: 4.7 Width: 2 |
| Lamps / Wattage: | 240 x 0.0667W SMD LEDs 12v 16W per meter |
| Voltage: | 230v |
| IP Rating: | IP20 |
SKU:
AP-2119/C-PEN/A
Categories: LED Aluminium Profiles, LED Pendants, lighting
Related products
24V 60W Dimmable Slimline LED Driver
50W Power Supply for LED Strip Light
60VA Electronic Looping Transformer
12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Cool White
| Product Code: | YM-3528-240S/CW |
| Product Name: | 12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 2000lm per meter |
| Measurement in cm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
12v 4.8W 60 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-3528-60/WW |
| Product Name: | 12v 4.8W 60 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 565lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 8 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Warm White
| Product Code: | YM-3528-240S/WW |
| Product Name: | 12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 2000lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |

