240v 500W 118mm QI Halogen bulb
| Product Code: | D-02987 |
| Product Name: | 240v 500W 118mm QI Halogen bulb |
| Colour: | Clear |
| Specifications: | Warm White: 2700K |
| Measurement in cm: | Length: 11.8 Diameter: 1 |
| Lifespan: | 1000 hours |
| Wattage: | 240v 500W |
| IP Rating: | IP20 |
SKU:
D-02987
Categories: Duralamp Collection, lighting
Reviews (0)
Related products
5W LED Non-Dimmable Driver
12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Cool White
| Product Code: | YM-3528-240S/CW |
| Product Name: | 12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 2000lm per meter |
| Measurement in cm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
60VA Electronic Transformer
120W Power Supply for LED Strip Light
60VA Electronic Looping Transformer
Single Remote RGB Controller
25W Power Supply for LED Strip Light
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Warm White
| Product Code: | YMW-3528-60/WW |
| Product Name: | 230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter , Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Silicone Covered Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 390lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 7 Width: 11 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 230v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP65 |


Reviews
There are no reviews yet.