230v 36W LED SMD 60cm Golden Halo Pendant
| Product Code: | K-LED-5801/60GD |
| Product Name: | 230v 36W LED SMD 60cm Golden Halo Pendant |
| Colour: | Gold with Opal White Diffuser |
| Specifications: | Non Dimmable |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 1600lm |
| Measurement in cm: | Fitting Height: 145
Diameter: 60 Shade Height: 5 |
| Lamps: | SMD LEDs |
| Wattage: | 230v 36W |
| IP Rating: | IP20 |
SKU:
K-LED-5801/60GD
Categories: LED Pendants, lighting
Related products
24V 96W Dimmable Slimline LED Driver
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Blue
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Components
60VA Electronic Transformer
60VA Electronic Looping Transformer
12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter, Cool White
| Product Code: | YM-3528-240S/CW |
| Product Name: | 12v 16W 240 LEDs SMD Open Flexi Strip per meter , Cool White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Single Row Open Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6000K / 2000lm per meter |
| Measurement in cm: | Height: 1 Width: 10 |
| Lamps: | 240 x 0.0667W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 12v 16W per meter |
| IP Rating: | IP20 |
230v 8W LED SMD 56cm Picture Light
230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter, Warm White
| Product Code: | YMW-3528-60/WW |
| Product Name: | 230v 4.8W 60 LEDs SMD per meter , Warm White |
| Colour: | White PC Board |
| Specifications: | Silicone Covered Flexi Strip |
| Kelvin / Lumen: | Warm White: 3000K / 390lm per meter |
| Measurement in mm: | Height: 7 Width: 11 |
| Lamps: | 60 x 0.08W SMD LEDs per meter |
| Wattage: | 230v 4.8W per meter |
| IP Rating: | IP65 |

