Down Lights Compact Fluorescent
230v 26W PLC Compact Fluorescent White Square Recessed Down Light
| Product Code: | DG-950305/W-26W |
| Product Name: | 230v 26W PLC Compact Fluorescent White Square Recessed Down Light |
| Colour: | White with Frosted Glass |
| Specifications: | Non Dimmable Control Gear and Lamps not Included |
| Measurement in cm: | Frame: Height: 14.5 Length: 27 Width: 27 Cut Out: Height: 14.5 Length: 25.6 Width: 25.6 |
| Lamps: | 1 x PLC |
| Wattage: | 230v 26W |
| IP Rating: | IP 20 |
230v 26W PLC Compact Fluorescent Silver Square Recessed Down Light
| Product Code: | DG-950305/S-26W |
| Product Name: | 230v 26W PLC Compact Fluorescent Silver Square Recessed Down Light |
| Colour: | Silver with Frosted Glass |
| Specifications: | Non Dimmable Control Gear and Lamps not Included |
| Measurement in cm: | Frame: Height: 14.5 Length: 27 Width: 27 Cut Out: Height: 14.5 Length: 25.6 Width: 25.6 |
| Lamps: | 1 x PLC |
| Wattage: | 230v 26W |
| IP Rating: | IP 20 |
230v 26W G24 Compact Fluorescent White Tilt Recessed Flood Light
| Product Code: | ELC-2496A/WH |
| Product Name: | 230v 26W G24 Compact Fluorescent White Tilt Recessed Flood Light |
| Colour: | White with Clear Glass |
| Specifications: | Non Dimmable Ballast and Lamps Included |
| Measurement in cm: | Frame: Height: 13 Length: 23.1 Width: 14.6 Cut Out: Height: 13 Length: 21.5 Width: 13 |
| Lamps: | 2 x G24 |
| Wattage: | 230v 26W |
| IP Rating: | IP 20 |
230v 26W G24 Compact Fluorescent Silver Tilt Recessed Flood Light
| Product Code: | ELC-2496A/SL |
| Product Name: | 230v 26W G24 Compact Fluorescent Silver Tilt Recessed Flood Light |
| Colour: | Silver with Clear Glass |
| Specifications: | Non Dimmable Ballast and Lamps Included |
| Measurement in cm: | Frame: Height: 13 Length: 23.1 Width: 14.6 Cut Out: Height: 13 Length: 21.5 Width: 13 |
| Lamps: | 2 x G24 |
| Wattage: | 230v 26W |
| IP Rating: | IP 20 |
