Coastal Outdoor Lights LED, E27 & GU10
230v 15W LED SMD Coastal White Large Oval Bulkhead
| Product Code: | MB-001/15 |
| Product Name: | 230v 15W LED SMD White Large Oval Bulkhead |
| Colour: | White with Opal White PC Cover |
| Specifications: | Non Dimmable Polycarbonate |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6500K / 850lm |
| Measurement in cm: | Height: 10.4 Width: 23 Depth: 4.3 |
| Lamps: | 72 x 0.208W SMD LEDs |
| Wattage: | 230v 15W |
| IP Rating: | IP44 |
230v 10W LED SMD Coastal White Oval Bulkhead
| Product Code: | MB-001/10 |
| Product Name: | 230v 10W LED SMD White Oval Bulkhead |
| Colour: | White with Opal White PC Cover |
| Specifications: | Non Dimmable Polycarbonate |
| Kelvin / Lumen: | Cool White: 6500K / 550lm |
| Measurement in cm: | Height: 9.8 Width: 19.8 Depth: 4.3 |
| Lamps: | 48 x 0.208W SMD LEDs |
| Wattage: | 230v 10W |
| IP Rating: | IP44 |
